Služby duly, doprovod k porodu

Již 16 let doprovázím ženy k porodu a pečuji o ně v těhotenství i po porodu. Prošlo mi rukama stovky žen a dětí. Vyslechla jsem mnoho porodních příběhů a viděla odhodlání v očích těch žen, které své druhé dítě chtěly porodit podle svých představ. Jsem ráda pokud má maminka představu z předporodní přípravy, co je pro ni během porodu důležité, co očekává od lékařů a porodních asistentek a co od těch, kteří jí doprovázejí. Jsem ráda, pokud se podaří ženě najít sebe samu, ponořit se do procesu porodu a nechat vše plynout. Pokud je třeba do porodu nějakým způsobem zasáhnout / slabé kontrakce, nepostupující porod, vyvolání porodu, přenášení, strach rodičky…/ používám ve své praxi homeopatii, aromaterapii a Bachovy esence.

Pro rodičku jsem dostupná 24 hod denně. Může se na mě obrátit s jakýmkoliv problémem a budeme společně hledat řešení.

Většina žen touží být co nejdéle v klidu a ve známém prostředí svého domova a do porodnice jet až na poslední chvíli. V takovém případě jsem s rodiči doma a společně čekáme až se porod rozběhne a žena bude chtít odjet do porodnice. V porodnici jsem po celou dobu porodu a odjíždím až děťátko přiložíme k prsu a spokojeně odpočívá s maminkou.

Pokud si žena přeje jet do porodnice v začátku porodu, doprovázím jí od samého začátku. Důležité je, aby se cítila bezpečně, jen tak porod půjde jak má.

Okamžik zrození je neopakovatelný a jedinečný. Od pradávna má svůj řád a děj, který určil Život. Nezasahujme do něj, pokud to není nezbytně nutné. Prožívejme jej společně s rodičkou, znova a znova s úžasem a pokorou. A pokud je třeba naší pomoci, hledejme jemné a ohleduplné metody jak k matce, tak i k rodícímu se dítěti.